Warsztat prezentuje podeście coachingowe wykorzystane przez Scrum Mastera pozwalające na zwiększenie efektywności i współpracy w zespole.
Poprzez aktywny udział w rozmowie coachingowej uczestnicy poznają kolejne techniki i zidentyfikują największe korzyści z wykorzystywania tego narzędzia w trakcie współpracy Scrum Mastera z Zespołem Developerskim oraz Product Ownerem.
Każdy z uczestników wykorzystując zaprezentowane techniki coachingowe przeprowadzi przykładową sesję dotyczącą najczęściej spotykanych problemów, z którymi spotyka się Scrum Master w trakcie codziennej pracy. Dzięki zbudowaniu własnego przybornika narzędzi coachingowych uczestnicy będą mogli efektywnie wspierać Zespoły Developerskie i wspólnie tworzyć przyjazne środowisko dla Scruma w organizacji.
Decyzja o zmianie podejścia projektowego w organizacji na agile niesie za sobą wiele zmian w codziennej pracy wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. Wsparcie konsultanta i coacha urealni projekt zmiany i zwiększy efektywność wdrożenia zwinnego podejścia w organizacji.
Inicjacja pierwszego sprintu zawsze powinna zostać poprzedzona identyfikacją rzeczywistych potrzeb i wyzwań oraz zbudowaniem dedykowanej metodyki wspierającej naturalne zdolności i dobre praktyki zespołów. Przed rozpoczęciem prac powinien zostać także przedyskutowany Product Backlog wraz z oszacowaniem najbardziej priorytetowych potrzeb biznesowych. Dedykowane szkolenia i warsztaty oraz coaching towarzyszące zmianie pozwolą zwiększyć efektywność inicjacji zmian w organizacji, przyspieszyć prace oraz zbudować silne fundamenty dla zespołów agilowych.
Aktywne uczestnictwo w case study pozwala na analizę sytuacji i aproksymację rezultatów jego przebiegu oraz wykorzystanie zidentyfikowanych wniosków w trakcie sprintów. Dzięki praktycznemu podejściu zespół będzie mógł realnie zmierzyć się z zarysowaną sytuacją i przedyskutować realne problemy i wyzwania, które napotka podczas sprintów. Przemyślane i dobrze coachowane wdrożenie metodyki zwinnej pozwala na osiągnięcie sukcesu poprzez efektywne i trwałe wykorzystywanie dobrych praktyk agilowych w organizacji.
Warsztaty szczególnie polecane młodym zespołom, lub zespołom wdrażającym Scruma w organizacji i zmagające się z wyzwaniami dnia codziennego
Warsztat prezentuje cele powołania zespołu developerskiego pracującego w Scrumie oraz wraz z uczestnikami przechodzi i identyfikuje kolejne fazy formowania się zespołu aż do osiągnięcia pełnej samoorganizacji.
Na bazie doświadczeń zdobytych w trakcie symulacji sprintów uczestnicy określą najlepsze praktyki w zespole, czynniki motywujące oraz czynniki podnoszące efektywność współpracy. Każdy z uczestników określi poziom interdyscyplinarności swojego zespołu oraz zidentyfikuje odpowiedzialności w zespole.